5 работи кои богатите никогаш не ги прават

Според резултатите од повеќе истражувања кои ги објави „Huffington Post“, тајната на богатите не лежи само во генијалните идеи кои се понекогаш извор на инстантна заработка, туку и во навиките кои тие ги спроведуваат во текот на целиот живот.

Клишеа што ги среќаваме на кориците на книгите

Силуета на маж, жена во долг бел фустан, штикли, женски нозе – ова се само дел од клишеата кои ги среќаваме на кориците на книгите.
Датум: 10 окт 2013
, Автор:

Неодолива есенска класика: кожна јакна

Кожната јакна е парче облека кое го обожаваат поголемиот дел од жените и мажите, особено во овој преоден период од годината, кога времето заладува.

Баклава со Нутела

Највкусната баклава што некогаш сте ја пробале...

ТВ серија: Црната листа (The Blacklist)

Најбараниот човек во светот одеднаш се предава на ФБИ и ја нуди својата „црна листа“ како помош во потрагата по некои од најозлогласените криминалци ширум светот...

Бијонсе се сликаше за секси календар

Бијонсе реши да ги изненади своите фанови со својот прв официјален календар.

Музика за релаксирано попладне

Со наша помош, создадете си фина атмосфера и посветете си квалитетно време сами или со блиските. Ви претставуваме плејлиста со музика за едно релаксирано попладне и обновување на вашите уморни клетки.
Датум: 10 окт 2013
, Автор:

7 вежби за жешко тело

Погледнете ги наредниве 7 вежби со кои брзо и едноставно ќе го добиете телото коешто отсекогаш сте го посакувале.

ИКЕА ви покажува како да го зголемите вашиот мал стан

ИKEA предложува неколку практични идеи за одлично искористување на вашиот мал, домашен простор.

11 странски зборови за кои нема превод

Во овој шарен и разновиден свет живеат многу народи кои зборуваат различни јазици.