20 февруари 2014 | Кафе пауза

Мачки кои умешно докажуваат дека секаде може да ги собере

Од која и причина да се напикале овие мачки во тесни предмети, дефинитивно докажуваат дека колку и да се големи, секаде може да ги собере. :)
Датум: 20 фев 2014
, Автор:

ТВ серија: Мајстори за секс (Masters of Sex)

ТВ серија за пионерите во науката за човековата сексуалност
Датум: 20 фев 2014
, Автор:

9 запрепастувачки работи кои може ги направи вашето тело

Дали знаете дека вашето тело може да ја предвиди иднината, да ви го спаси животот и да ве врати во минатото? Не верувате?
Датум: 20 фев 2014
, Автор:

Луѓето се во суштина добри кога некому му е потребна помош

Дете се смрзнува без јакна чекајќи автобус додека паѓа снег. Што би направиле ако наидете на автобуската станица?
Датум: 20 фев 2014
, Автор:

Научете да бидете среќни, почнувајќи од денес

Ова се 20 начини како да ја пронајдете среќата и да научите да бидете среќни.
Датум: 20 фев 2014
, Автор:

Љубов и романтика помеѓу хомосексуални парови

Во својот фотопроект „Секоја љубов е иста“ (All Is Equal), фотографот од Њујорк Брејден Самерс ова го потенцира преку фотографии од геј и лезбиски парови кои ги направил патувајќи низ светот.
Датум: 20 фев 2014
, Автор:

Неверојатни придобивки од билингвизмот за кои не сте чуле

Доколку веќе зборувате повеќе од еден јазик, уверете се во погодностите кои таа ваша способност ви ги нуди.
Датум: 20 фев 2014
, Автор:

10 психолошки состојби за кои никогаш не сте слушнале

Погледнете ги наредниве 10 чувства кои можеби некогаш сте ги доживеале, но не сте знаеле како да си ги објасните.

Приказна која ќе ве расплаче – болно дете и куче со три нозе се најдобри другари

Запознајте ги Овен и Хачи. Нивното пријателство е нешто толку волшебно што нема да ве остави рамнодушни.
Датум: 20 фев 2014
, Автор:

Промотивен ден на Попова Шапка „Сите на снег“

Под мотото „Сите на снег“ во сабота на Попова Шапка ќе се одржи промотивен ден во организација на Скијачката федерација на Македонија, Клубот Полар, Меѓународната скијачка федерација - ФИС и ЕЛЕМ Турс.
Датум: 20 фев 2014
, Автор: