24 ситуации кога неуспехот не е доволно моќен збор за да го објасни тоа што се случува

Џ. К. Роулинг еднаш рекла: „Токму способноста да му одолеете на неуспехот или да го искористите неуспехот често води кон поголем успех.“ Нејзиниот живот ја доловува оваа мисла во целост и ни покажува дека дури и на најстрашните неуспеси треба да им пристапуваме со хумор и позитивен начин на размислување. Но, сепак, постојат некои ситуации каде што едноставно не можеме да направиме ништо освен да се чудиме како сме се нашле таму. Следуваат 24 од нив…

1. Овој маж се успал сабајлето и дури попладнето си ги забележал чевлите

2. Можеби е време за строг режим на исхрана

3. Таа мислела дека пенкалото е затворено додека зборувала со професорката

4. Итен случај за тоалет

5. Кога животот ви е навистина тежок

6. Изгледа не можел да ја најде пастата за заби

7. Утринска магија

8. Моментот кога ќе сфатите дека сте го земале погрешниот спреј

9. Некој решил да направи фотографија од ледената дупка за време на рибарење

10. Тој завршил со бојадисување на скалите до подрумот, а сега е заробен!

11. Кога вашите планови ќе тргнат наопаку

Денес ќе биде добар ден / Не е важно, заборавете

12. Таткото купил аспарагус за мајката на Денот на вљубените, мислејќи дека ѝ носи нарциси

Погледнете ги останатите урнебесни фотографии на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар