Мачки кои умешно докажуваат дека секаде може да ги собере

Зошто мачките обожаваат да се пикаат по мали, тесни и непристапни места? Една од причините е поради фактот што тие по природа се ловци и сакаат да седат во тајност за да го чекаат својот плен. Иако домашните мачки немаат многу што да ловат, сепак го имаат овој инстинкт. Од друга страна, криењето им е начин да се заштитат од предаторите, од оние посилните од нив. Тоа им дава чувство на безбедност додека никој не може да ги види, а тие и понатаму можат да ја набљудуваат околината.

Од која и причина да се напикале овие мачки во тесни предмети, дефинитивно докажуваат дека колку и да се големи, секаде може да ги собере. 🙂Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар