Бурбери - колекција пролет/лето 2014

Бурбери – колекција пролет/лето 2014

Нежно, едноставно и елегантно. Со овие 3 збора одлично се доловува пораката која дизајнерот Кристофер Бејли сакал да ја пренесе преку новата колекција на Бурбери. Необичните комбинации на материјали кои биле употребени за изработка на моделите совршено се совпаѓаат помеѓу себе и ни покажуваат како треба да изгледа една вистинска Бурбери жена – со слатките и меки џемпери, секси здолништа и препознатливиот женски мантил, таа несомнено ќе сјае во текот на целиот ден и целата ноќ.

Бурбери - колекција пролет/лето 2014

Погледнете како оваа одлична колекција изгледаше и на пистите за време на Лондонската модна недела:Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар