11 септември 2014 | Кафе пауза

Што ви е запишано на дланките?

Читањето од дланка може да биде многу забавна разонода со пријателите. Погледнете ја вашата дланка и видете што таа говори за вас. Потоа погледнете ги дланките на вашите пријатели за да видите какви се нивните приказни.
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:

Јапонско село во кое не живеат само луѓе

Јапонскиот град Химеџи е најпознат по својот дворец, но тоа не е единственото нешто заради што е посебен. Имено, во едно од околните села, Окухарима, нема многу живи жители, но има околу 100 плашила.
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:

Весели кученца се забавуваат пливајќи под вода

Подводните фотографии на Сет Кастел се навистина освежување за очите. Полни со живи бои, забавни кучешки положби и бесценети фацки поради кои се топиме пред екранот.
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:

10 знаци дека сте апсолутна Девица во хороскоп

Родени сте помеѓу 23 август и 22 септември – вие сте Девица во хороскоп и ова се знаците кои ве откриваат.
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:

Мус од кафе

Неодолив спој на чоколаден крем и омилениот црн пијалак за целосно уживање
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:

ТВ серија: Легенди (Legends)

ТВ серија за мистериозниот живот на тајниот агент Мартин Один

Зошто ги сакаме нашите баби и дедовци?

Еве зошто ги сакаме нашите баби и дедовци и зошто не смееме да заборавиме на нашата љубов кон нив.
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:

7 разговори кои треба да ги направите со вашиот партнер пред да стапите во брак

За некои разговори треба дефинитивно да најдете време пред да стапите во брак, дури и ако веќе знаете како да живеете заедно еден со друг.

Подобрете ја самодовербата на работното место во 5 чекори

Оние кои успеале пред вас го добиле тоа што го заслужиле, па можете да го добиете и вие. За среќа, од искуството на успешните можеме да научиме неколку важни лекции.
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:

Можеби звучи лудо, но некогаш, овие лекарски третмани биле прифатени од сите

Лесно е да се заборави зошто луѓето во минатото се плашеле да одат на доктор, медицината била застрашувачка!
Датум: 11 сеп 2014
, Автор: