Весели кученца се забавуваат пливајќи под вода

Подводните фотографии на Сет Кастел се навистина освежување за очите. Полни со живи бои, забавни кучешки положби и бесценети фацки поради кои се топиме пред екранот. Со неговата работа се имаме сретнато и порано, но оваа нова фотосерија, насловена „Подводни кутриња“ е уште подобра.

Секој би помислил дека на фотографот му било многу забавно додека ги правел овие фотографии, но помеѓу играта и забавата, имало и многу напорна работа и тренинзи.

„За да ја направам оваа серија, им давав часови по пливање на повеќе од 1.500 кутриња, градејќи ја нивната доверба во водата и помагајќи им да развијат чувство за безбедност и преживување. Повеќето кутриња пливаа само по неколку минути и не беа спремни за сликање, но некои решија сами да скокнат и да почнат да ги бркаат играчките“, вели Кастел.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар