10 знаци дека сте апсолутна Девица во хороскоп

Родени сте помеѓу 23 август и 22 септември – вие сте Девица во хороскоп и ова се знаците кои ве откриваат.

10 znaci deka ste apsolutna Devica vo horoskop-kafepauza.mk

1. Многу сте пребирливи

Барем така луѓето мислат за вас. Вие всушност само многу добро знаете што сакате, а што не.

2. Имате изострено око за забележување на недостатоците кај луѓето и работите околу вас

Не дека сте злобни или строги – вие сте само интуитивни и одлични кога ги користите своите аналитички вештини за пронаоѓање на мааните кај луѓето и проблемите во разните ситуации. Но, мора да бидете внимателни – немојте да ги истакнувате недостатоците премногу брзо, дајте им малку време и на другите да ги забележат.

3. Вие сте многу, многу организирани… со еден исклучок

Девицата е позната како „чиста Кита“, но заедничко за сите е тоа што имаат едно место, без разлика дали материјално како плакарот или во вид на лоша навика, каде што се сосема хаотични.

4. Неизлечливи перфекционисти

Скоро совршено не е доволно добро за вас. Вие сте неуморни, амбициозни и многу самокритични и поради тоа може далеку да отидете и многу да постигнете.

5. Но понекогаш премногу ги комплицирате работите

Според вашето убедување, правењето на работите како што треба значи правење на работите на одреден начин. Но, поради тоа може да се ограничите себеси повеќе одошто е неопходно. Девиците мора да работат напорно за да излезат од рутината.

6. Имате навика да ја одрекувате висината

Бидејќи сè мора да биде добро за Девицата, понекогаш тие лажат дури и кога не е. Поради ова на вашите родители и пријателите често им е тешко да сфатат кога нешто не е во ред со вас.

7. Вие сте реалисти

Секој мечтае, но веројатно никој толку малку како Девицата. Вие многу повеќе од другите ги цените вашите секојдневни, вистински животни искуства наместо да сонувате за нешта кои никогаш не можат да се случат.

8. Луѓето бараат совети од вас

Вашиот реализам ви овозможува да давате здраворазумни, понекогаш дури и мрачни совети. Можете да им пристапите на нештата од објективна перспектива, што е многу драгоцено и ретко.

9. … што понекогаш може да ви удри во глава

Девиците може да станат премногу контролирачки, но тоа не е со лоша намера, тие знаат дека се добри во решавање проблеми, па затоа тоа сакаат да го искористат за сè. Но, пријателите на Девицата може да гледаат поинаку на ова.

10. Многу сте свесни за вашето тело и здравје

За Девиците се вели дека се подлабоко поврзани со своите тела од останатите луѓе. Без разлика дали страсно ќе се посветат на вежбање или правилна исхрана, или пак дури ќе развијат блага хипохондрија, Девиците се едноставно длабоко заинтересирани за човечкото тело.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. nekoj Reply

  “7. Вие сте реалисти

  Секој мечтае, но веројатно никој толку малку како Девицата. Вие многу повеќе од другите ги цените вашите секојдневни, вистински животни искуства наместо да сонувате за нешта кои никогаш не можат да се случат.” …

  Hmmmm … Ova e najgolemata glupost sto do sea sum ja procital , jas sum devica , i so mnogu devici sum zborel i znam so sigurnost deka devicite mectaat mng povekje od site drugi znaci … Devicite sonuvaat za svojot sovrshen svet , iako znaat deka toa nema vrska so realnosta … bas deka se perfekcionisti , preferiraat da se zatvorat sami vo sebe i da sonuvaat za sovrshen svet …

  • Mia Reply

   Точно, девица сум во хороскоп и се сложувам дека мечтаеме и тоа многу 🙂

 2. jas Reply

  Dobro ima nekoj koj sto mozi da mi kazi 23ti Avgust pod koj znak pripaga, gledam deka duri i kaj vas e preskoknat, do 22ri avgust e lav od 24ti avgust e devica, pozz

  • Кафе пауза Reply

   Девица, имавме мал пропуст во датумот во овој текст.

Остави коментар