30 октомври 2014 | Кафе пауза

Совршен бакнеж: 3 грешки кои ги правиме додека се бакнуваме

Иако повеќето од нас сметаат дека одамна ја имаат совладано техниката, за жал овие грешки многумина ги прават и поради тоа се далеку од пружање на совршениот бакнеж.
Датум: 30 окт 2014
, Автор:

25 најлоши работи што луѓе си ги имаат направено на сопствената глава

Откако ќе ја погледнете галеријава, единственото нешто што ќе можете да кажете ќе биде само „зошто“. Но, веројатно 25 пати. :)
Датум: 30 окт 2014
, Автор:

Нови ТВ серии кои не го заслужуваат вашето слободно време

Започнувајќи од досадни и веќе видени комедии, па сè до приказни исполнети со насилство и навредливи сцени, погледнете ги наредниве 5 серии кои едноставно не мора да почнете да ги гледате...

Нешта кои никој не ви ги кажува кога ќе започнете со безглутенска диета

Погледнете ги наредниве неколку нешта со кои се соочуваат сите оние кои започнуваат со безглутенска диета...

Преубав дом сместен на работ меѓу земјата и морето

Оние кои ќе живеат овде ќе можат да уживаат во зајдисонцето кое се губи над бескрајната морска шир, а утредента ќе се разбудат непосредно до морските бранови.

Што ве ограничува?

„Ограничени сте само од ѕидовите кои сами ги градите.“
Датум: 30 окт 2014
, Автор:

Како да го вметнете вашиот дебел есенски елек во стилска и шик комбинација?

Есенските елеци се доста практични, и речиси секоја девојка има макар еден во својот гардеробер.
Датум: 30 окт 2014
, Автор:

25 убави веренички прстени

Погледнете ја оваа колекција од 25 веренички прстени кои не чинат повеќе од 5.000 денари, а се навистина многу убави...

Митот за ЕКТС: Кој е виновен за слабиот квалитет во македонското високо образование?

Дали Болоњската декларација и ЕКТС се лошиот вирус кој носи неквалитет во нашето образование?

Пред и потоа: 19 прекрасни трансформации на пеперутки и молци

Светот претставува едно неверојатно место преполно со убави работи. Дури и самиот процес на преобразување на гасеницитe во пеперутки или молци знае да биде магичен.