Преубав дом сместен на работ меѓу земјата и морето

Овој прекрасен дом се наоѓа на медитеранското крајбрежје во Либан. Идејата на архитектите била оние кои ќе живеат овде да можат да уживаат во зајдисонцето кое се губи над бескрајната морска шир, а утредента да се разбудат непосредно до морските бранови. Има три катови, а на првиот од нив има и базен. Целата градба е во минималистички стил и изобилува со луксузни елементи. Изградена е од архитектонското студио Blankpage Architects.

Преубав дом сместен на работ меѓу земјата и морето


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар