20 ноември 2014 | Кафе пауза

Тајни за убавина од сите делови на светот

Добро е понекогаш да земеме неколку трикови кои ги користат од жените во различни земји. Ви ги претставуваме најинтересните и најпрактичните совети со кои жените низ светот се служат со години.

5 места на кои можете да го сретнете оној вистинскиот

Ако сè уште не сте го пронашле вистинскиот, можеби не сте барале на вистинското место.
Датум: 20 ное 2014
, Автор:

Неколку чудни работи кои мажите ги привлекуваат кај жените

Дами верувајте, вашите мажи како да имаат детектор за вашите ситни несовршености и кај себе ги примаат како едни од најубавите елементи кои ги поседувате.
Датум: 20 ное 2014
, Автор:

ТВ серија: Нејви: Њу Орлеанс (NCIS: New Orleans)

Тим од агенти во Кресент Сити истражува убиства поврзани со морнарицата...

Топол напиток од чоколадо и црвено вино

Горчливо-слатко задоволство...

10 веб-сајтови кои можат многу да ви користат

Разгледајте ги овие неколку веб-сајтови и меѓу нив може да пронајдете некој што ќе ви олесни некој дел од животот.

7 работи на кои треба да се сетите кога мислите дека не сте доволно добри

Наместо да се осудуваме и да мислиме дека не сме доволно добри, би било убаво кога би нашле начин барем еднаш дневно да се потсетиме себеси на убавите и добри работи кај нас.

Започна „Треш фор арт“: Направи уметничко дело од амбалажен отпад и освој 50.000 денари

Друштвото за управување со амбалажен отпад Пакомак заедно со Про кредит банка веќе четврта година по ред го организира настанот „Треш фор арт“....
Датум: 20 ное 2014
, Автор: