Додатоци и креации | Кафе пауза - Part 3

Корисни примени на филтерот за кафе

За што друго може да се искористи филтерот за кафе? Ќе се изненадите кога ќе видите дека покрај примарната улога, има и уште многу други практични примени.

Шолја за кафе на која мора да ѝ кажете ДА

Оваа шолја е одличен предмет со кој момците можат да ја тестираат подготвеноста на нивните девојки за брак.
Датум: 14 ное 2013
, Автор:

Разбудете го вашиот партнер со персонализирано утринско кафе

Доколку скакате да го изненадите вашиот партнер или вашите блиски, тогаш многу лесно можете да направите ваков „кафе-печат“.

Шолја за кафе која спие додека спиете и вие

Утринската шолја за кафе (Morning Cup) е сензитивна на топлина, па така, во зависност од тоа во која состојба се наоѓа: празна или полна со топла течност, таа го менува своето расположение.
Датум: 30 авг 2013
, Автор:

Сцени со зрна кафе инспирирани од цртаните филмови

Ирина Никитна е аматер-фотограф од Русија, креатор на оваа интересна серија фотографии наречена „Coffee Fantasies“.
Датум: 15 авг 2013
, Автор:

Звукот на вашата омилена шолја кафе

Обидете се да се концентрирате на звуците во кујната, додека го подготвувате ова задоволство над задоволствата... ;)
Датум: 16 јул 2013
, Автор:

Шолји за кафе со животински муцки

Шолјите изгледаат сосема вообичаено однадвор и додека се на масата, сè додека не се напиете од нив.
Датум: 04 јул 2013
, Автор:

Умно дизајнирана шолја која ги лови „залутаните“ капки кафе

Драги кафеџии, на повидок е решение за круговите кафе на масата, врз документите на вашето биро или на тастатурата. ;)
Датум: 06 јун 2013
, Автор:

Уживајте во шолја 3Д кафе

Дури и да не сте преголеми обожаватели на кафе, со сигурност нема да одолеете на феноменалните креации на јапонскиот уметник Казуки Јамамото.

Неверојатна лате уметност

Казуки Јумамото со помош на обична чепкалка за заби создава прекрасна лате уметност.

Како да го намалите целулитот со помош на кафе?

Прочитајте како можете да ги употребите остатоците од утринското кафе во борбата против целулитот...

Портрети на познатите насликани во шолја кафе

На краткотрајните дела на Мајк Брич, можат да се најдат ликовите на познати рок ѕвезди, артисти, вонземјани и големи брилијантни умови.
Датум: 08 апр 2013
, Автор: