15 август 2013 | Кафе пауза

Хрчак пика цело клавче пченка во муцката

Изгледа дека хрчаков бил баеги гладен чим решил да пикне цело клавче пченка во својата мала уста. :)

Најсреќното место во светот прикажано преку 20.000 фотографии

Мет Гивот и Ден Даглас ги споиле своите фотографски вештини и своите уметнички способности и го направиле ова неверојатно видео на кое е прикажан забавниот парк Дизниленд.

Онлајн-водич: Патување со кола по светот

Како што патувањето со кола по светот станува се популарен облик на авантура, на интернет се појавуваат се поголем број на веб-страници кои можат да ви бидат од голема помош да го организирате вашето патување совршено.

Реплика на Париз во Кина

Група кинески бизнисмени одлучиле да направат реплика на Париз во Кина, на 200 километри оддалеченост од Шангај...

Дали вашата најдобра другарка ви е сродна душа?

Доколку со вашата најдобра другарка ги правите сите работи прикажани во видеово или барем голем дел од нив, вие сте на добар пат, бидејќи сте ја пронашле вашата сродна душа.

3 причини поради кои можете безгрижно да јадете сладолед

Омилениот летен десерт на многумина е одличен, не само поради тоа што освежува, туку има и неколку други карактеристики поради кои треба да уживате во неговото консумирање.

Како да си ја навиткате косата со крпчиња?

Ако сакате да си направите кадрици со природен изглед, можете да го пробате овој едноставен туторијал.
Датум: 15 авг 2013
, Автор:

Сцени со зрна кафе инспирирани од цртаните филмови

Ирина Никитна е аматер-фотограф од Русија, креатор на оваа интересна серија фотографии наречена „Coffee Fantasies“.
Датум: 15 авг 2013
, Автор: