Како да си ја навиткате косата со крпчиња?

Како да си ја навиткате косата со крпчиња?

Ако сакате да си направите кадрици со природен изглед, можете да го пробате овој едноставен туторијал за виткање на косата со помош на крпчиња. Ова е подобра опција од виткањето со фигаро или со пегла за коса бидејќи не вклучува директно горење на косата.

Како да си ја навиткате косата со крпчиња?

Сè што ви треба е само чешел, вода и парчиња ткаенина исечени во вид на ленти.

Како да си ја навиткате косата со крпчиња?

Намокрете го долниот дел од косата, односно делот кој сакате да го виткате. Земете еден прамен и на едно парче ткаенина намотајте го до каде што сакате. На крајот врзете ги двете крајчиња. Повторете го ова со сите прамени и легнете си да спиете. Кога ќе станете наутро, само одврзете ги крпчињата и вашата фризура со природен изглед е готова. Можете да го надополните изгледот со марама.

Како да си ја навиткате косата со крпчиња? Како да си ја навиткате косата со крпчиња? Како да си ја навиткате косата со крпчиња?

Погледнете го видеото за да ја видите постапката во акција.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар