Дали вашата најдобра другарка ви е сродна душа?

Дали вашата најдобра другарка ви е сродна душа?

Во животот наидуваме на многу различни пријатели, но со некои едноставно совршено се надополнуваме и меѓусебно си ги правиме животите поубави. Постојано се слушаме по телефон, правиме заеднички откачени фотографии, сакаме заедно да чуваме куче, пееме караоке и најомилени викенди ни се оние поминати во заедничко друштво, со одличен филмски маратон во придружба на полна кофа со пуканки.

Дали вашата најдобра другарка ви е сродна душа?

Доколку со вашата најдобра другарка ги правите сите работи прикажани во видеово или барем голем дел од нив, вие сте на добар пат, бидејќи сте ја пронашле вашата сродна душа.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар