Тест: Колку ви се стари ушите?

Тест: Колку ви се стари ушите?

Слушнете ги звуците во видеото и проверете колку добро слушате, односно колку се стари вашите уши. Како што старееме, така ни се намалува спектарот на звуци кои ги слушаме, а прво „паѓаме“ на високите фреквенции.

Тест: Колку ви се стари ушите?

Пуштете го видеото на 1800p и ставете слушалки.

Па, што испадна, колку сте стари вие, а колку вашите уши?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар