Хрчак пика цело клавче пченка во муцката

Хрчак пика цело клавче пченка во муцката

Оние кои некогаш имале средба со хрчак кога тој си го јаде својот оброк, знаат дека овие слатки животинки имаат резервни торбички во образите, каде што ја складираат храната пред да започнат да се гоштаваат. На тој начин, тие ја чуваат храната свежа и здрава додека да огладнат, а потоа ја буткаат притискајќи ги образите со рачињата и почнуваат да ја јадат.

Без разлика дали го знаевте овој податок за хрчаците или не, ќе бидете запрепастени од тоа колку всушност храна може да собере во нивното „складиште“. Изгледа дека хрчаков бил баеги гладен чим решил да пикне цело клавче пченка во својата мала уста. 🙂

Хрчак пика цело клавче пченка во муцкатаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар