Додатоци и креации | Кафе пауза - Part 4

Како да си направите срце во вашето кафе?

Не мора да сте професионален бариста за да си дозволите комплетно уживање во вашето кафе. Со овој чекор-по-чекор водич, и вашето домашно еспресо може да добие уметничка слика.
Датум: 18 фев 2013
, Автор:

Фраерско џемперче за вашата шолја за кафе

Навистина постојат многу видови интересни шолји за кафе, но џемперчињата на брачната двојка која се претставува под името „Nawanowe“ се нешто ново, несекојдневно и многу интересно.

Шолја за кафе и цигари

Олеснување за пушачите. „Tomorrow Lab“ изработиле глазирана керамичка еспресо шолја, на чија рачка има простор за цигара.
Датум: 20 дек 2012
, Автор:

Чаши за кафе „Ctrl-Alt-Del“

Кога ќе ви се блокира компјутерот, трите копчиња на тастатурата се спасоносната комбинација. За жал, не можеме да ја примениме и кога ќе ни „прегрее“ мозокот. Во тој случај посегнуваме по кафето...
Датум: 15 ное 2012
, Автор:

Чаши за кафе кои ја будат креативноста

Малезискиот уметник Cheeming Boey, дури и обичните еколошки чаши од стиропор за еднократна употреба, ги претвора во вистински ремек дела...
Датум: 01 окт 2012
, Автор:

Пилинг од кафе, мед и маслиново масло

Благодетите на кафето се многубројни, а во комбинација со мед и маслиново масло ќе добиете одличен ексфолијант. Ја чисти и освежува кожата, а исто така е природен антиоксидант...
Датум: 14 сеп 2012
, Автор:

Забавна чаша за повкусна голтка кафе

Испијте го кафето и ѕирнете во чашата. Ве чека изненадување. :)
Датум: 10 сеп 2012
, Автор:

Маска од кафе и какао за свежо лице

Можеби не сте знаеле дека кафето ја зацврстува кожата, ги намалува брчките и отеченоста на лицето. Какаото на сувата кожа ѝ дава свежина и ја прави мека, а истовремено ја смирува и иритираната.

Највкусната шолја за кафе во светот

Прво го пиете вашето утринско кафе, а потоа... Па, потоа ја јадете шолјата за кафе!

Накит инспириран и изработен од кафе

Еве неколку идеи како да направите накит од зрна кафе или пак накит, кој носејќи го на себе јасно ќе покаже дека сте негови големи љубители.
Датум: 14 мај 2012
, Автор:

Слика со дно од шолја извалкана во кафе

Шангајската артистка Хонг Ји со прекар Ред, повторно импресионира со нејзиниот иновативен проект со поп-ѕвездата Џеј Чу, кој го нацртала со крукчиња од дното на шолја потопена во кафе...

Уметнички дела изработени со еспресо

Нејзините слики најчесто се репродукции на најпознатите дела на големите сликари како Да Винчи, Ван Гог, Вистлер и многу други...