20 февруари 2012 | Кафе пауза

Ви недостига ли летото?

Ако ви недостига летото, погледнете го ова видео и фотографиите и земете си мала пауза од зимата.

Интересни факти за виолината

Најскапата виолина била продадена на аукција по цена од $3.544.000. Станува збор за виолина „Страдивариус“.
Датум: 20 фев 2012
, Автор:

Љубовен астролошки профил за женски водолии

Таа има големо срце, непресушна имагинација и желби во неограничени количини. Со неа ќе добиете сѐ или ништо...

7 начини како да ја подобрите меморијата

Во ова стресно секојдневие, не е невообичаено човек да биде растроен, но сепак постојат многу едноставни методи, кои можат да ви помогнат да бидете пофокусирани и подобро да помните.
Датум: 20 фев 2012
, Автор:

Автомобил од отпаден материјал

Индискиот уметник Haribaabu Naatesan создаде „Буба“ во реална големина, користејќи отпаден материјал како дел од кампањата „Think Blue“, на компанијата Фолксваген...
Датум: 20 фев 2012
, Автор:

Овошни автопортрети на една 16-годишна фотографка

Употребувајќи го овошјето како главна инспирација во нејзините автопортрети, Кристина Отеро ја нарушува конвенционалната концепција за женската убавина...

Подземната река Пуерто Принцеса

Подземната река Пуерто Принцеса е најживописниот дел од истоимениот национален парк на Филипините. Впрочем, таа е прогласена за едно од седумте светски чуда на природата.

Слика со дно од шолја извалкана во кафе

Шангајската артистка Хонг Ји со прекар Ред, повторно импресионира со нејзиниот иновативен проект со поп-ѕвездата Џеј Чу, кој го нацртала со крукчиња од дното на шолја потопена во кафе...