Ви недостига ли летото?

Ви недостига ли летото?

Долги сончеви денови, плажа, море, езеро, сончање, забави на отворено додека не се раздени, уживање во зеленилото на природата, долги ноќни седенки надвор, немање обврски… Сето тоа изгледа многу далечно во времињата кога сме заробени во студенилото на зимата, кратките периоди на дневна светлина, мразот, тешката и дебела облека, и воопшто, здодевноста што ја носат студеното време и секојдневната рутина на извршување на обврските.

Ви недостига ли летото?

Носталгичен по летото и безгрижните времиња, младиот американски видео продуцент Семјуел Ибат ги собрал во едно видео од 270 секунди, снимките што ги направил во најдрагиот период од годината за него. Ако и вам ви недостига летото, уживајте во неговото дело и фотографиите и направете си кратка пауза од зимата.

Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?Ви недостига ли летото?

Сепак, немојте да ја заборавите мислата на Џон Ленон: животот е нешто што се случува додека сме зафатени и правиме планови за други работи, па добро искористете го времето и забавувајте се на начинот кој го нуди зимата.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Лето Reply

    Ахх лето лето каде си сега?? 🙂

Остави коментар