18 февруари 2013 | Кафе пауза

Луди тетоважи посветени на храна

И љубовта кон храната знае да биде безусловна. Погледнете и уверете се. :)
Датум: 18 фев 2013
, Автор:

Куче дотерано во машка дизајнерска облека

Не се случува често да наидете на толку добро облечено куче како ова, кое е подотерано од повеќето луѓе кои шетаат по улиците. :)

Прекрасна вила на француската ривиера

Не само што е луксузна и модерно уредена, туку секоја од петте спални на оваа вила има спектакуларен панорамски поглед врз прекрасното француско крајбрежје.

10 најчести причини поради кои врските и браковите пропаѓаат

Никој не влегува во врска со надеж или очекување дека таа ќе се распадне. Но, факт е дека многу од врските не успеваат.
Датум: 18 фев 2013
, Автор:

Како да си направите срце во вашето кафе?

Не мора да сте професионален бариста за да си дозволите комплетно уживање во вашето кафе. Со овој чекор-по-чекор водич, и вашето домашно еспресо може да добие уметничка слика.
Датум: 18 фев 2013
, Автор:

Погрешниот начин на помагање

Дали на вистинскиот начин им помагате на вашите најблиски?

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Исклучително забавен сликовит приказ на познатите пејачи, споредени со нивните птици-двојници, со кој ќе сакате да ја стартувате седмицава :)