Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Исклучително забавен сликовит приказ на познатите пејачи, споредени со нивните птици-двојници, со кој ќе сакате да ја стартувате седмицава 🙂

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Кети Пери – паун кој се перчи

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Бијонсе – безмилосен сокол

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Ријана – кардинал на кој не му е гајле што мислиш ти

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Бритни Спирс – американски орел

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Лејди Гага – папагал кој остава впечаток

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Мадона – премногу напнат пингвин

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Ники Минаж – откачено фламинго

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Адел – тажен був

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

One Direction – некои гласни и расплакани, но подеднакво неодоливи бебиња-птици

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Џастин Бибер – која и да е оваа тотално искулирана птица

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Тејлор Свифт – искрен лебед

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Кели Кларксон – супер кул јастреб

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Кајли Миног – прекрасен лебед

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Кание Вест – несфатената птица

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Еминем – ној со кој не сакаш да си имаш работа

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Крис Браун – мивката којашто го направила ова

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. rinnbejbi Reply

    se e ok ama za chris brown ne se slozuvam

  2. adelisa bieber Reply

    se e okk, samo za JUSTIN BIEBER NE SE SLOZHUVAM. -.-
    toa pticata za one direction trebashe

Остави коментар