Неверојатна уметност од хартија

Неверојатна уметност од хартија

Уметникот Парт Котекар создава неверојатни уметнички дела од хартија. Благодарение на неговата умешност, обичниот лист се претвора во најразновидни форми на птици и пеперутки со сложен дизајн од геометриски фигури.

Неверојатна уметност од хартија
Во продолжение погледнете ги неговите неверојатни уметнички дела кои се чинат дека се испечатени, а не рачно изработени.

Неверојатна уметност од хартија

Неверојатна уметност од хартија

Неверојатна уметност од хартија

Неверојатна уметност од хартија

Неверојатна уметност од хартија

Неверојатна уметност од хартија

Неверојатна уметност од хартија

Неверојатна уметност од хартија

Неверојатна уметност од хартија

Неверојатна уметност од хартија

Откако ги погледнавте овие неверојатни изработки од хартија, можеби ќе сакате да ги погледнете и како уметник создава растенија од хартија кои се доволно мали за да може да се држат меѓу прстите.

Извор: mymodernmet.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини