Прекрасна вила на француската ривиера

Оние кои ја обожаваат француската ривиера не можат да останат рамнодушни на оваа вила. Не само што е луксузна и модерно уредена, туку секоја од нејзините пет спални има спектакуларен панорамски поглед врз прекрасното француско крајбрежје.

Прекрасна вила на француската ривиераПрекрасна вила на француската ривиера

Сместена е на височините на Вилфранш, на само 30 минути возење од Монте Карло. Има повеќе тераси кои се надвиснуваат над стрмнините, а меѓу нив се наоѓа и базен кој нуди незаборавен поглед кон Медитеранот. Внатрешноста, пак, делува модерно и раскошно со минималистичкото уредување и со смели бои кои даваат живост и енергија.

Прекрасна вила на француската ривиераПрекрасна вила на француската ривиераПрекрасна вила на француската ривиераПрекрасна вила на француската ривиераПрекрасна вила на француската ривиераПрекрасна вила на француската ривиераПрекрасна вила на француската ривиераПрекрасна вила на француската ривиераПрекрасна вила на француската ривиераПрекрасна вила на француската ривиераПрекрасна вила на француската ривиера


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар