Највкусната шолја за кафе во светот

Највкусната шолја за кафе во светот

Прво го пиете вашето утринско кафе, а потоа… Па, потоа ја јадете шолјата за кафе! Оваа неверојатна идеја е на дизајнерот Енрике Луис Сарди кој заедно со тимот на Лаваца ја креирале највкусната шолја за кафе во светот.

Највкусната шолја за кафе во светот

Оваа уникатна шолја дефинитивно е генијален изум кој секој страсен љубител на кафето веќе подолго време длабоко во себе го посакува – нејзината надворешност е составена од колаче, додека пак внатрешноста е обвиена со леден шеќерен слој. Тој има двојна употреба – истовремено овозможува изолација на колачето (го прави водоотпорно) и го засладува вашето кафе.

Највкусната шолја за кафе во светот

Постојат гласини дека ќе има ваков вид шолји за кафе и со чоколадна внатрешност, но во моментов сè што ни преостанува е да почекаме и да се надеваме дека во многу брзо време ќе ни бидат достапни и на нас, кафехоличарите од Македонија. 🙂

Највкусната шолја за кафе во светотНајвкусната шолја за кафе во светотНајвкусната шолја за кафе во светотНајвкусната шолја за кафе во светот

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар