Автомобил на иднината од Хонда

Автомобил на иднината од Хонда

ЕВ-СТЕР е реакцијата на Хонда на сè поголемата свест за проблемите со чистата животна средина. Тоа е мал електричен автомобил со футуристички спортски дизајн. Неговите перформанси не се толку импресивни како кај спортските автомобили чии мотори се придвижени од фосилни горива, но не е ни наменет за нив.Автомобил на иднината од ХондаАвтомобил на иднината од ХондаОвој спортски модел всушност е двосед со конвертибилен покрив. Возењето е лесно, погодно за урбани средини каде што сообраќајниот метеж е голем. Внатрешноста е опремена со многу електронски уреди кои на возачот му даваат разни информации во врска со возењето, а можно е и приклучување на интернет.


ЕВ-СТЕР засега е само концепт, не се произведува, па не е позната ниту неговата цена.Автомобил на иднината од ХондаАвтомобил на иднината од ХондаАвтомобил на иднината од ХондаАвтомобил на иднината од ХондаАвтомобил на иднината од ХондаАвтомобил на иднината од ХондаАвтомобил на иднината од Хонда


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар