Чаши за кафе „Ctrl-Alt-Del“

Чаши за кафе „Ctrl-Alt-Del“

Кога ќе ви се блокира компјутерот, трите копчиња на тастатурата се спасоносната комбинација. За жал, не можеме да ја примениме и кога ќе ни „прегрее“ мозокот. Во тој случај посегнуваме по кафето. Тоа одлично се справува со уморот и поспаноста, односно го активира „компјутерот“ во нашите глави.

Оваа симболика, некој веќе ја преточил во креативни чаши за кафе. Секоја од нив на дното има една од опциите Ctrl-Alt-Del. Изработени се од цврста пластика, која може да се мие и во машина за садови. Собираат по 230 мл течност, а еден комплет чини околу 10 американски долари. Погледнете ги, па ако ви се допаѓаат, нарачајте ги тука.Чаши за кафе „Ctrl-Alt-Del“Чаши за кафе „Ctrl-Alt-Del“Чаши за кафе „Ctrl-Alt-Del“Чаши за кафе „Ctrl-Alt-Del“Чаши за кафе „Ctrl-Alt-Del“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар