20 декември 2012 | Кафе пауза

Шолја за кафе и цигари

Олеснување за пушачите. „Tomorrow Lab“ изработиле глазирана керамичка еспресо шолја, на чија рачка има простор за цигара.
Датум: 20 дек 2012
, Автор:

Кул стругалка за отстранување снег од шофершајбна

Креативен изум кој ќе ви ги заштити рацете од студенилото.
Датум: 20 дек 2012
, Автор:

Реални места кои изгледаат како да не се

Фотографии во кои целосно се меша нашата перцепција за реалноста и фантазијата...

Славните фраерски цитати на Тошо Малерот

Ја батка иам кажано некои многу јаки ствари…

Писмо до Дедо Мраз од четвртоодделенец од муслиманска вероисповед

Драг Дедо Мраз, Знам дека никогаш не сум ти напишал писмо, бидејќи јас не го празнувам Божиќ, но...
Датум: 20 дек 2012
, Автор:

Коза во „кул“ розови чизмички

Не е никаква шега. Кликнете и проверете за што се работи.
Датум: 20 дек 2012
, Автор:

Порцеланска елка направена од 5.000 чинии

Од белгиската компанија Mooz дошле до идеја да направат интересна порцеланска елка од 5.000 чинии, висока 9 метри.