Кул стругалка за отстранување снег од шофершајбна

Креативен изум кој ќе ви ги заштити рацете од студенилото. Набавете ја ова страшна, но топла и мека ракавица со стругалка за отстранување на снегот од шофершајбната на вашиот автомобил. Таа всушност ја претставува раката на фиктивниот предатор Wampa од популарниот серијал „Војна на Ѕвездите“.Кул стругалка за отстранување снег од шофершајбнаАко го загревате возилото во место и чекате снегот да се растопи, можно е на врата да ви затропаат од Гринпис. Затоа не ризикувајте да го загадите воздухот, туку набавете ја оваа кул стругалка и забразајте го процесот на одмрзнување. 🙂Кул стругалка за отстранување снег од шофершајбнаРакавицата е со димензии 43,18 см x 21,59 см, а стругалката со 7,62 см x 10,16 см. Дизајнирана е од страна на ThinkGeek. Изработена е од 100% полиестер и може да се пере во машина. Нарачате ја по цена од 25 американски долари.Кул стругалка за отстранување снег од шофершајбна


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар