Реални места кои изгледаат како да не се

На прв поглед наредниве неколку фотографии можеби ќе ви изгледаат како компјутерски обработени, но верувајте, тие се исто толку реални колку и моменталниот поглед кој го имате низ вашиот прозорец. Не ви се верува? Погледнете подобро…

Реални места кои изгледаат како да не се

Планината Гринел – Националниот парк Глечер, Монтана

Овие фотографии целосно ги мешаат нашите перцепции за реалноста и фантазијата. Но, тоа е само уште еден доказ дека на мајката природа никогаш не ѝ недостасуваат начини да нè изненади. Разгледајте ги и останатите фотографии и уживајте во ова кратко бегство од реалноста…

Реални места кои изгледаат како да не се

Моравија, Република Чешка

Реални места кои изгледаат како да не се

Намибија

Реални места кои изгледаат како да не се

Портата до пеколот – Дервезе, Туркменистан

Реални места кои изгледаат како да не се

„Бранот“ – Аризона

Реални места кои изгледаат како да не се

Лапланд, Финска

Реални места кои изгледаат како да не се

Камената шума – Јунан, Кина

Реални места кои изгледаат како да не се

Тунелот на љубовта – Клевен, Украина

Реални места кои изгледаат како да не се

„Chand Baori“ – Абанери, Индија

Реални места кои изгледаат како да не се

Полињата со лалиња – Лисе, Холандија

Реални места кои изгледаат како да не се

„Salar de Uyuni“ – Боливија

Реални места кои изгледаат како да не се

Сокотра, Јемен

Реални места кои изгледаат како да не се

Кристалната пештера – Скафтефел, Исланд

Реални места кои изгледаат како да не се

Структурата Ришат, Мауританија

Реални места кои изгледаат како да не се

Планината Рораима, Венецуела

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар