Славните фраерски цитати на Тошо Малерот

Генијалците од К-15 во ликот на Тошо Малерот создадоа совршена пародија на секој кој е очаен да биде фраер. А, таков лик може да искаже вакви урнебесно смешни мисли.

Славните фраерски цитати на Тошо Малерот

„У секоја озбилна веза мора да има флуид бе батка. Мора да се знаат луѓето, да се осеќаат… Ја тачно знам жена ми дека само со мене води љубов. Со сите други се плеска онака без емоции.“

„Друго шо е многу битно, е тоа шо мачо тип мора да има вуна на груди, или љубавни тепих као шо го викаат. Таков тип батка, стално е раскопчан, медаљонот Света Софија тука, ти реков ми рече, и стално има на лагер четири риби.. И ако се закачаш со него можеш да наебеш.“

„Еве баш идам сеа со една покварена, и нешо глеам по муабетиве нешо кревет, нешо секс, нешо ми врти ваму таму… а бе не пијам ја нафта бе. Знаеш шо и праам? Четири месеца ја шетам, ја частам, и не ја пипам. Маста и ја извадив!“

„Друго батка, шо е карактеристично за мене вака као тип шо вртам многу риби, е тоа шо ја не признавам ниедна друга чарапа осим бела. Закон! Со бела чарапа никад нема да се заебеш, затоа шо бело иде на све. Па и уше ако ги носиш на поотворена кондура… ќаруеш риба док си реко ‘пиксла’.“

„Трето батка, шо е веома интересантно кај мене, е тоа шо ја пијам као коњ. Си видел ли ти батка, тип шо не пие да има добра риба? Си видел? Нема шанси бе.. Ако не се начукаш здраво, ако не и ждригнеш у фаца – ништо!“

„Ја батка не сум као некои пробирливи шизици шо се мотаат у градов, и пеглам шо ми падне под рука, зашо ко не пегла свашта – не пегла ништа.. Или пеглал, не пеглал – пегли време пролази. Додуше, рука на срце, поише сакам да пеглам мазни материјали него вунести, зошо пеглата боље клизи и не запиња.“

„Бејби, ти знаеш ли колку сум ја политички активен бе? Знаеш ли дека 80% од плакативе у градов за локални избори ја ги иам лепено? Сам! И тоа нема да ги одлепи никој до наредни избори!“

„Maче, ти знаеш колку време се знаеме ја и ти… Сакам нешто да ти кажам, тоа е јаче од мене. Морам да ти кажам. Не знам, да не ме сфатиш погрешно, да не го расипеме другарството… Иам делови за Шкода, оригинал, дај да ги бутнеме преку стариот твој?“

Тошо: „Батка, дај ми 16 кондоми.“
Продавач: „Oooo на одмор, а комши?“
Тошо: „На викенд.“

„Јас сум батка страшно комуникативен. Страва! Али една работа не можам да поднесам.. Највише мрзам у јако друштво коа ми дува некој у фаца. А зашо? Коа ти дува некој у фаца батка, аутоматски те става у незавиден положај, затоа шо ти ускратуе видно поле и може да ти ја ќари женската.“

„Ја сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик, али једино шо не можам да поднесам е коа ќе ми каже некој у расправија дека сум копук. Зашо бе батка копук, коа народов измисли цела лепеза на лепота од изрази? Осим тоа шо се убави, него и делуваат васпитно. Зашо на пример више коа дошло до вербален дуел, уместо копук, да не ти кажат говедо неваспитано?“

„Коа стануе реч за рогови батка, треба да се каже дека они се добиваат, односно се набиваат исклучиво као поклон и пажња од женската, а за тоа шизикот обично нема појма, што е за мене еден овака веома дирљив моменат, и му дава поголема вредност на самиот чин.“

„Kaко беше она танго бе Мики? Имаше од Битлси едно многу добро баш се сечам. Како беше.. саданлии, нананана јусд ту биии… Шо риби иам заглавено на оваа нумера бе па па па па па.. Фати се, поиди 2-3 години – откачија ја. Фати друга, пак 2-3 години – пак откачи ја. Парче сум праел бе батка, парче!“

„Бејби, многу си наивна. Ти знаеш ли кои предности ги иаме ја и ти ако поидеме? Па ја и ти ако поидеме, тоа се предности бе.. Еве на пример ако не се фатиме, не може да се договориме да искочиме. Може ти имаш договорено за вечер, ја од кај знам, и ти ако ми се јавиш може и ја иам договорено за вечер. Овака ако се фатиме ако поидеме, не знаеш кои предности… Веруј ми!“

„Па ја бе батка, коа ќе решам да искочам у град, коа ќе опнам бела кошула бе, кравата, бела панталона, бела чорапа, бела кондура, се појавам со бело сако, на корзо или у кафана било каде, па нема женска… шо не ми се свиѓа бе.“

„Мрдни мори ајде, треба да плетам… Ја батка, не ебам жива сила. И сите ми викаат: ‘Браво бе Тошо, алал нека ти е, то е муж’. Па то е муж ебате! Е не, ќе глеам утакмица у евтина струја, Холандија – Енглеска нешо… Холандија 2-0 водела. Јак штик… А у животов батка, ќе налеташ на типови шо им наредуваат жените и шо немаат свое ЈА. Ја такви типови батка презирам. Тоа се папучари, и ја многу ги мрзам. Абе не може она мене бе…“

„Maче, знаеш дека иам минимаркет у Буњаковец. Фати се со мене бе душо… Фати се, ќе те напраам чоек, ќе ти ги отворам очите, и со стариот твој ќе праиме парче!“

„Ти се мешам јас кога гледаш спортски преглед?! Не! Она мене…“

„Пуштаат танго у диско, ти доаѓаш, ја шмекаш рибата, и приоѓаш, и дуваш у фаца, она се утепуе од кашлање и ти одма у дадено место на даден моменат и буташ јазик.“

„Абе ја толку риби сум имал у градов, она најде мене да ми раскинуе? И никад не сум ја терал ролка да носи, разбираш? Шливки праат само сељаци бе батка…“

„Највише ми се праи ќејф коа ќе видам млади како идат за озбилно. Замисли ги бе батка у парк.. Он, она и куче. Он нешо седнал, ја љуби у увце, она нешо жвака вуница оние од шеќер, а кучево нема појма шо е работава. Абе да ти е милина да ги гледаш…“

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

 1. VANCO TIMIOVSKI Reply

  TOP SE KOMENTARIVE …od sekojdnevie – vakvi komentari seuste gi ima – iako se od edno vreme ….. EVERGRIN …

 2. Ace Reply

  Se e super so citative sto gi postirate, i sajtot vi e odlicen ama fontov sto go koristite koga citirate, epa ne cini ama ic. Ne znam dali jas imam problemi, no mnogu tesko mi se cita, ne od aspekt da ne gi razbiram bukvite, tuku matni se nekako..

  • Кафе пауза Reply

   Аце, го сменивме фонтот. Сега одлично се читаат цитатите. Можеби твојот прелистувач уште не ја освежил промената. Отвори го сајтот и притисни Ctrl и F5. Ќе ја забележиш промената.

 3. kimi Reply

  ste zaboravile da go stavite najglavnoto deka suv matrijal batka ne se pegla!! NE oti moze da go izgoris i posle toj matrijal peglanje amin..

 4. ivana Reply

  Sekoja cest, ama neznam na koj jazik e ova zboruvano i pisuvano?! Ova e srpski jazik so makedonski primesi ili neznam so… Iskreno se izmaciv za da go pocitam

  • Кафе пауза Reply

   Цитирано е во оригиналниот жаргон на Тошо Малерот. Текстот не би бил интересен доколку би го „превеле“ на литературен македонски јазик. Некои работи мора да си ја задржат својата оригиналност, за да не се изгуби смислата. 🙂

 5. Петар Reply

  За фонтот. Руски е, го употребуваат бугарите, а македонски никако не е! „т“, „г“ и сл. какви што ги пишувате, нема во македонската азбука.

  • Кафе пауза Reply

   Види неколку коментари погоре.

 6. Waldorf Reply

  Фонтот сѐ уште е закосен и со розева боја.
  И многу тешко се чита, не помага refresh.

  Инаку, одлична статија. 😀

  • Кафе пауза Reply

   Не е доволно само рифреш, потребно е истовремено да се притисне Ctrl (во Google Chrome и неколку пати) на тастатурата за да се исчистат податоците кои привремено ги чува прелистувачот. Ова не е до сајтот, туку така работат прелистувачите. Доколку не се направи ова, ќе ја забележиш промената, но не веднаш, по некое време. Фонтот е закосен, но одлично се чита и е со кафени букви, никогаш не биле розови. 🙂

 7. PLevnar Reply

  kako se vika skecot so dimot u faca ? znae nekoj?

 8. Dado Reply

  У секоја озбилна веза мора да има флуид бе батка. Мора да се знаат луѓето, да се осеќаат… Ја тачно знам жена ми дека само со мене води љубов. Со сите други се плеска онака без емоции.
  Znaeli li nekoj kobese ovoj skec ???

 9. Христина Reply

  А тоа „менструацијата треба да се забране.. итн“ мислам дека беше од анкета за абортус .. ногу јако !

 10. SANJA Reply

  Se moli toj sto ja pishuval statijata ako mozhe da kazhe od koj skec e ovoj del У секоја озбилна веза мора да има флуид бе батка….

Остави коментар