Писмо до Дедо Мраз од четвртоодделенец од муслиманска вероисповед

Невообичаено, но симпатично и позитивно писмо, адресирано до Дедо Мраз. Напишано е од страна на четвртоодделенец од Америка, од муслиманска вероисповед. Прочитајте го…Писмо до Дедо Мраз од четвртоодделенец од муслиманска вероисповед

Драг Дедо Мраз,

Знам дека никогаш не сум ти напишал писмо, бидејќи јас не го празнувам Божиќ, но ти го пишувам ова за да ти се заблагодарам што им носиш подароци на сите. Сакам да те прашам една работа. Дали е вистина дека патуваш низ целиот свет во една ноќ? Ако патуваш, може ли да ми кажеш како го правиш тоа? Дедо Мраз ти благодарам што шириш среќа на Земјата. И поздрави ја г-ѓа Мразица од мене.

Со почит,

Н….


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

  1. Име Reply

    se fino, ama dete od cetvrto oddelenie nema vakov rakopis 🙂

  2. Nekoe ime Reply

    kako zaklucivte deka e cetvrto odd, a i zasto detevo ne moze da e evrein, i oni ne slavat bozik?

  3. iva Reply

    dedo mraz jas sakam da mi doneses novcanig so hello kity fustan so ana i elsa labelo so barbie bunda so ana i elsa kredi beli i kredi vo boja suknja samo so elsa

Остави коментар