Коза во „кул“ розови чизмички

Сигурно помисливте дека станува збор за некоја шега, но веднаш да ви кажеме дека не сте во право. Оваа коза боледува од артритис, а студеното и влажно време ѝ ја влошува состојбата. 12-годишната Мејзи е згрижена во засолништето за животни „Maria’s Animal Shelter“ во Корнвол, Велика Британија, од каде за да ѝ го олеснат движењето, одлучиле да ѝ набават розови чизмички.Коза во „кул“ розови чизмичкиКоза во „кул“ розови чизмички


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар