Додатоци и креации | Кафе пауза - Part 2

Фасцинантна шолја за кафе под влијание на топлина ни открива неверојатна аурора бореалис

Вие можеби не живеете во близина на аурора бореалис, но од сега можете секојдневно да ја искусувате кога ќе пиете кафе.

Ако различните видови кафиња беа мачиња, тие ќе изгледаа вака…

Кој би рекол дека и од кафето може да се создава уметност...

Уникатно дизајнирани капачиња за чаши кои ве бакнуваат додека го пиете вашето утринско кафе

Многу луѓе имаат топли чувства кон нивната утринска шолја кафе. па зошто да не би ги искажале овие емоции со мал бакнеж на усните?

10 одлични и креативни начини да го надградите вашето ледено кафе

Дури и ако обожавате класично ледено кафе, малите промени никогаш не се на одмет.

Прекрасна уметност: Овој артист црта на лисја со остатоците од утринското кафе

Тој со помош на едноставно црно кафе создава магија врз необично платно - лисјата.

Слатка љубовна приказна раскажана преку лате-арт

Кога ќе погледнеме во шолја кафе, повеќето од нас гледаат незаменлив еликсир на животот создаден со цел да ни помогне да го истуркаме денот. Но, подајте му ја шолјата на вешт бариста и тој може да направи чуда.
Датум: 29 дек 2014
, Автор:

Најубавото утринско будење што секој би го посакал

Доколку до сега имавте навика да се жалите дека никој не ви носи кафе во кревет, овој, на некој начин романтичен апарат, ќе ви ги исполни желбите.
Датум: 03 авг 2014
, Автор:

Стигнува нов напиток – кафе со марихуана

Засега сѐ тече по планот, а напитокот кој се нарекува „Legal“ ќе почне да се продава веќе од следниот месец по малопродажна цена од 9-11 долари.
Датум: 04 јун 2014
, Автор:

Слатки маршмелоу мачиња – совршен вкусен додаток за вашето кафе

Чувствувате миризба на свежо подготвено кафе, вдишувате длабоко, погледнувате надолу кон вашата шолја и забележувате неодоливо маче кое ве гледа со своите мали очиња.

Забавни и креативни илустрации направени од зрна кафе

Интересна кафе уметност која кога ќе почнете да ја гледате, едноставно нема да можете да престанете...

Шолја за кафе и чај која ќе ве стопли во студените зимски денови

Оваа шолја е баш тоа што ни треба во овој период од годината. Дизајнирана е така што овозможува да си ги пикнете рацете во неа и да се стоплите кога ви се смрзнати рацете.
Датум: 02 јан 2014
, Автор:

Шолја за кафе која се буди заедно со вас

Доколку се мислите некому што да му купите за новогодишните празници, тогаш ова е идеално решение за вас.