Слатки маршмелоу мачиња – совршен вкусен додаток за вашето кафе

Чувствувате миризба на свежо подготвено кафе, вдишувате длабоко, погледнувате надолу кон вашата шолја и забележувате неодоливо маче кое ве гледа со своите мали очиња.

Тест + хороскоп: Кој е вашиот тип на маж?

Има многу риби во океанот, но ѕвездите можат да ви помогнат да ја уловите вистинската. Решете го тестот и дознајте кои хороскопски знаци се добар избор на маж за вас.
Датум: 18 апр 2014
, Автор:

Филмски препораки за продолжен празничен викенд

Предлог филмска листа која ќе ви помогне да го исполните слободното време овој продолжен викенд.

3 чоколадни празнични десерти

Овој Велигден израдувајте го целото семејство со некој од овие 3 вкусни чоколадни десерти.
Датум: 18 апр 2014
, Автор:

Како да бидете понезависни?

Дали премногу се потпирате на семејството и пријателите кога се во прашање вашите обврски? Ако тоа е така, време е да станете малку позависни.