29 декември 2014 | Кафе пауза

Крцкави крокети од компир со спанаќ и сирење

Одличен ручек готов за само 30 минути...
Датум: 29 дек 2014
, Автор:

Лековита маска која ги брише годините од вашето лице

По употребата на оваа маска, кожата ќе ви се подмлади и ќе изгледа нежно и блескаво.
Датум: 29 дек 2014
, Автор:

Вашиот домашен миленик: Ајде да го растуриме секој новогодишен детаљ!

Вашите домашни миленици може да бидат најмилите суштества во светот, но кога се во прашање новогодишните празници тие волшебно се претвораат во диви и незапирливи уништувачи.
Датум: 29 дек 2014

Тантричка масажа која секоја жена би сакала да ја искуси

После ваква глетка на мултикратно задоволство на целото тело, сигурно и самите ќе сакате да ја научите техниката.
Датум: 29 дек 2014
, Автор:

Краток и интересен тест: Одберете ја вашата празнична сцена

Која од овие празнични сцени ви изгледа најпривлечно? Одберете ја вашата омилена празнична сцена и дознајте нешто повеќе за себе...

Зен навики за смирен ум

Што можете да направите кога вашата работа или личен живот се постојан извор на постојана зафатеност, брзање, претрупаност со обврски и стрес?
Датум: 29 дек 2014
, Автор:

Како и зошто да ја подобрите емоционалната комуникација?

Способноста да препознаете нечии чувства многу влијае на вашиот живот и начинот на кој вие ќе реагирате на случувањата.

Слатка љубовна приказна раскажана преку лате-арт

Кога ќе погледнеме во шолја кафе, повеќето од нас гледаат незаменлив еликсир на животот создаден со цел да ни помогне да го истуркаме денот. Но, подајте му ја шолјата на вешт бариста и тој може да направи чуда.
Датум: 29 дек 2014
, Автор:

Фотографии поради кои ќе посакате да отидете до Куба

Куба е една од последните земји која успева да одолее на комерцијализацијата на сè и сешто и ги живее веројатно последните денови надвор од консумеристичките општествени текови.

Зошто децата во Финска се попаметни од оние во Македонија?

Затоа што имаат уникатен и квалитетен образовен систем.

Донација за социјално загрозени семејства од Стопанска банка АД – Скопје

Во пресрет на новогодишните празници, Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвениот крст на Македонија, на денот на формирањето на Банката, 29-ти декември, донираше пакети со храна и средства за хигиена на 250 социјално загрозените семејства во 7 општини во Македонија.
Датум: 29 дек 2014
, Автор: