Вашиот домашен миленик: Ајде да го растуриме секој новогодишен детаљ!

Вашиот домашен миленик: Ајде да го растуриме секој новогодишен детаљ!

Вашите домашни миленици може да бидат најмилите суштества во светот, но кога се во прашање новогодишните празници тие волшебно се претвораат во диви и незапирливи уништувачи. Сите новогодишни украси особено елката стануваат нивен терен за играње.

Прости ми прва Нова година ми е

Прости ми, прва Нова година ми е

Во продолжение дел од оние кои (најзабавно) најлошо прошле.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар