Фотографии поради кои ќе посакате да отидете до Куба

Фотографии поради кои ќе посакате да отидете до Куба

Куба е една од последните земји која успева да одолее на комерцијализацијата на сè и сешто и ги живее веројатно последните денови надвор од консумеристичките општествени текови. Земјата е прекрасна таква каква што е и затоа привлекува многу посетители. Овие фотографии ќе направат и вие да посакате да ја посетите, по можност пред да се отвори целосно и да стане иста како другите карипски земји.

Колоритниот стар дел на главниот град Хавана


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

 1. Javier Reply

  Hello!

  Surfing the Internet I’ve found your article

  It has been a pleasant surprise to see a picture of me illustrating the article.
  https://www.flickr.com/photos/marinoazuara/5823763639/
  I have spent many years contributing to the community photos with Creative Commons, now I dedicate to photography professionally so I would appreciate enlazarais my professional page http://www.chabifotografia.es

  Tell feel in a comment but I have not found another way, you can delete the comment.

  Thank you very much for everything.
  a greeting

Остави коментар