Уникатно дизајнирани капачиња за чаши кои ве бакнуваат додека го пиете вашето утринско кафе

Уникатно дизајнирани капачиња за чаши кои ве бакнуваат додека го пиете вашето утринско кафе

Многу луѓе имаат топли чувства кон нивната утринска шолја кафе. па зошто да не би ги искажале овие емоции со мал бакнеж на усните? Станува збор за капаче дизајнирано од страна на дизајнерот Јанг Ву-Сеок кое вклучува усни и нос – сè што е потребно од човечкото лице за пријатен бакнеж. На овој начин вие ќе можете да ја изразите вашата љубов кон кафето и да го бакнувате секое утро. Според Јанг, овие капачиња се забавни, но истовремено функционални дизајни, кои претставуваат симбол на урбаната култура и мода.

(1) Уникатно дизајнирани капачиња за чаши кои ве бакнуваат додека го пиете вашето утринско кафе (2) Уникатно дизајнирани капачиња за чаши кои ве бакнуваат додека го пиете вашето утринско кафе (3) Уникатно дизајнирани капачиња за чаши кои ве бакнуваат додека го пиете вашето утринско кафе (4) Уникатно дизајнирани капачиња за чаши кои ве бакнуваат додека го пиете вашето утринско кафе (5) Уникатно дизајнирани капачиња за чаши кои ве бакнуваат додека го пиете вашето утринско кафе (6) Уникатно дизајнирани капачиња за чаши кои ве бакнуваат додека го пиете вашето утринско кафе


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар