06 април 2016 | Кафе пауза

Фасцинантна шолја за кафе под влијание на топлина ни открива неверојатна аурора бореалис

Вие можеби не живеете во близина на аурора бореалис, но од сега можете секојдневно да ја искусувате кога ќе пиете кафе.

Помош и совети: Како да направите секое парче облека да изгледа скапо и елегантно?

Не постои девојка која не би сакала секое нејзино парче облека во гардероберот да биде од кашмир или со потпис од некој славен дизајнер.

Неколку причини зошто треба да јадете повеќе компири

Иако на малкумина им е познато ова, јадењето компири нема автоматски да ве направи подебели.

Кое е најдоброто место за тетоважа? Оваа апликација го крие одговорот!

Тетовирањето е една од најголемите одлуки кои ќе ги донесете во вашиот живот, па токму затоа и многу е важно сериозно да размислите дали навистина сакате да го направите тоа.

4 пролетни фризури кои ќе ви го разубават секој топол ден

Доколку ви требаат идеи, погледнете ги следниве едноставни туторијали за совршените пролетни фризури кои ќе воведат свежина во вашите денови.

Водич за модерните жени: Како да го вметнете фитнесот во вашиот брз начин на живеење?

Брзиот начин на живот секојдневно ни натрупува нови обврски и неретко ни останува многу малку време за да си посветиме на самите себеси.

Ако сакате да ја искусите среќата, тогаш следете ги своите соништа

Најважното нешто е да знаете дека ако нешто сакате, тогаш вие тоа и го можете.

Како да се справите со опсесивната поранешна девојка на вашето сегашно момче?

Дали поранешната девојка на вашето момче постојано му пишува пораки без некоја особена причина?

10 вистини за најтврдоглавиот хороскопски знак

Станува збор за еден од најимпулсивните и најтврдоглавите хороскопски знаци.

25 преслатки заспани животинчиња кои ќе ви го стоплат срцето

Сите животинчиња имаат една заедничка работа кога спијат, а тоа е нивната милина и нежност.

Најголемите нерешени мистерии за универзумот

Научниците и истражувачите сѐ уште наидуваат на проблеми во решавањето на овие вселенски мистерии.
12