Фасцинантна шолја за кафе под влијание на топлина ни открива неверојатна аурора бореалис

Фасцинантна шолја за кафе под влијание на топлина ни открива неверојатна аурора бореалис

Вие можеби не живеете во близина на аурора бореалис, но од сега можете секојдневно да ја искусувате кога ќе пиете кафе. „ThinkGeek“ ја создале оваа неверојатна шолја за кафе која се менува под дејство на топлината и ни открива неверојатен поглед кон аурора секој пат кога ќе сипете во неа топло кафе. Доколку е празна, таа покажува едноставни пејзажи на дното од своите ѕидови, кои исто така се интересни. Но, ништо не може да го замени погледот кон аурората.

(1) Фасцинантна шолја за кафе под влијание на топлина ни открива неверојатна аурора бореалис

Идејата зад оваа чаша е фактот што кога кофеинот се движи низ нашиот крвоток, ние се чувствуваме неверојатно – исто како да сме покрај ваков пејзаж на ноќното небо. Како што Земјата може да создаде неверојатен поглед, така и кофеинот може да направи да се чувствуваме уникатно однатре. Но, кога пиете кафе во исто толку прекрасна шолја, искуството е уште поголемо и подолготрајно. Зарем не посакувате и вие да ја имате?

(1) Фасцинантна шолја за кафе под влијание на топлина ни открива неверојатна аурора бореалис (2) Фасцинантна шолја за кафе под влијание на топлина ни открива неверојатна аурора бореалис (3) Фасцинантна шолја за кафе под влијание на топлина ни открива неверојатна аурора бореалис


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар