Ако различните видови кафиња беа мачиња, тие ќе изгледаа вака…

Руската илустраторка Елена Ефремова не само што го пие своето утринско кафе, туку и го претставува неговиот вкус цртајќи мачиња. Нејзините цртежи се доказ дека уметноста постои насекаде.

„Ова се моите кафе мачиња. Секое има свој посебен карактер, исто како што и секој тип кафе си има свој, уникатен вкус“, вели Елена.

Еспресо, макијато, капучино мачиња… Ги има секакви. Во продолжение погледнете ги овие детализирани уметнички дела на Елена, направени од многубројните видови кафе.

1. Еспресо

Ако различните видови кафе беа мачиња

2. Лате

Ако различните видови кафе беа мачиња

3. Кафе со сладолед

Ако различните видови кафе беа мачиња

4. Капучино

Ако различните видови кафе беа мачиња

5. Макијато

Ако различните видови кафе беа мачиња

6. Американо

Ако различните видови кафе беа мачиња

7. Француско кафе

Ако различните видови кафе беа мачиња


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар