18 декември 2013 | Кафе пауза

Вашите нокти како 10 слатки новогодишни подароци

Со помош на овој туторијал, ќе дознаете како да си ги средите ноктите, на начин со кој ќе покажете дека ве фатила вистинска празнична еуфорија. :)

Најомразените познати личности за 2013 година

Погледнете кои личности се најдоа на листата за 2013 година.

Прекрасна африканска свадба со слонови, како од бајка

Младиот маж Кори Перкинс неодамна ги обновил неговите завети со љубовта на неговиот живот, во воодушевувачка африканска венчавка, а фотографиите ги споделил со остатокот од светот.

Кои градови нудат најдобра забава за дочек на Нова година?

Некои од светските градови нудат навистина одлична забава, незаборавни моменти, импресивен огномет и фантастичен дочек.

Монтажна куќа за живеење која се склопува за само 4 часа

За цена од 12.000 евра ќе добиете дневна соба, бања, кујна и спална соба, а собите се распоредени на три нивоа.

Книга: „Амстердам“ – Јан Мекјуан

Трагичната судбина на нивната заедничка љубов ќе ги натера двајцата пријатели на морничав пакт, но чудните животни ситуации ќе ги натераат да се запрашаат колку можат да си веруваат еден на друг за судбината на сопствените животи?

Татко и ќеркичка ги рекреираат свадбените фотографии со починатата сопруга

Таткото Бен и неговата млада ќеркичка Оливија ја изгубиле нивната сопруга и мајка Али, од еден редок вид рак на белите дробови, кога девојчето било старо само една година...

4 вистински животни приказни кои ќе ви ја вратат љубовта кон човештвото

Не мора да бидеш суперхерој за да спасиш нечиј живот и да донесеш насмевка на нечие лице. Ова се 4 вистински приказни кои ќе ве мотивираат да станете подобри личности...
Датум: 18 дек 2013
, Автор:

Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера

Целиот хотел е фузија помеѓу природното и модерното.

Шолја за кафе која се буди заедно со вас

Доколку се мислите некому што да му купите за новогодишните празници, тогаш ова е идеално решение за вас.

Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм

Погледнете ги наредниве фотографии од ова неодоливо зајче и подгответе се веднаш да се заљубите во него.

Зимски чоколаден сладолед од кој ќе си излижете прсти

Направете си вкусен зимски сладолед, за да имате слатко попладне. :)
12