Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера

Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера

Античкиот град Матера во Италија е домот на голем број длабоки пештери кои биле употребувани со милениуми, а целиот предел е заштитен од УНЕСКО. Помеѓу овие пештери сега се наоѓа хотелот „Corte San Pietro“, кој им овозможува на гостите да уживаат во едно несекојдневно искуство.


Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера

Целиот хотел е фузија помеѓу природното и модерното. Мебелот во хотелот е едноставен и префинет, давајќи им визуелен акцент на камените делови во собите. Во хотелот се чувствува спојот на античкото и модерното, а посетителите на југот на Италија, задолжително мораат да поминат од тука. Една ноќ во овој хотел би ве чинела 170 американски долари.

Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар