Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм

Можеме слободно да кажеме дека Рамбо и Еди со преку 400.000 следачи на Инстаграм се најпопуларните зајачиња на оваа социјална мрежа. Тие живеат во Ванкувер, а нивната сопственичка која води и блог сè уште го чува својот идентитет во тајност.

Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм

Еди е белото бушаво зајче кое едноставно не може да не ве засмее со својата фризура. Но, Рамбо е оној кој со своите меки обравчиња и големи очи ќе ве освои уште на прв поглед. Погледнете ги наредниве фотографии од ова неодоливо зајче и подгответе се веднаш да се заљубите во него.

Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм

За жал, на 14-ти декември 2013 година, малото зајче Рамбо почина по серија на мозочни удари. Но, благодарение на илјадниците фотографии на Инстаграм тој засекогаш ќе остане во срцата на луѓето ширум светот.

Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм

„понекогаш најмалите нешта зафаќаат најголем простор во вашето срце“

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар