Прекрасна африканска свадба со слонови, како од бајка

Младиот маж Кори Перкинс неодамна ги обновил неговите завети со љубовта на неговиот живот, во воодушевувачка африканска венчавка. Тој се запознал со неговата жена родена во Зимбабве пред три години, за време на студиите на Универзитетот Сетон Хил во Пенсилванија, а подоцна направиле и венчавка во САД. Дури оваа година, парот имал можност да прелета до родните краишта на невестата и да направи уште една свадба, на која ќе може да присуствува нејзината фамилија.

Прекрасна африканска свадба со слонови како од бајка

Свадбените фотографии ги направил локалниот фотограф Кристофер Скот. Тие откриваат интересна парада од слонови кои церемонијално ги претставуваат младоженците, под големо убаво дрво. Природата во позадина во комбинација со традиционалните зимбабвиски акценти, создале една неверојатно убава церемонија.

Прекрасна африканска свадба со слонови како од бајка

Фотоалбумот на Перкинс привлекол многу големо внимание на интернет, откако минатата недела го објавил на неговиот профил на социјалната мрежа Редит, опишувајќи се себеси како „Среќното момче кое се омажи со Зимбабвејка во Африка, покрај слонови.“

Прекрасна африканска свадба со слонови како од бајка Прекрасна африканска свадба со слонови како од бајка Прекрасна африканска свадба со слонови како од бајка Прекрасна африканска свадба со слонови како од бајка Прекрасна африканска свадба со слонови како од бајка Прекрасна африканска свадба со слонови како од бајка Прекрасна африканска свадба со слонови како од бајка Прекрасна африканска свадба со слонови како од бајка Прекрасна африканска свадба со слонови како од бајка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар