Шик фустани совршени за празничните забави

Забавите се неизбежен дел од празничната еуфорија и доколку не можете да се одлучите што да облечете, разгледајте ги следните неколку шик фустанчиња во кои сигурно ќе изгледате прекрасно.

Како конечно да ги исполните вашите новогодишни одлуки?

Од Нова година ќе ги откажам цигарите, конечно ќе го завршам магистерскиот труд, ќе најдам работа, ќе бидам поодговорна личност, ќе почнам да штедам... и што уште не. Но колку често тие новогодишни одлуки се исполнуваат?
Датум: 18 дек 2013
, Автор:

Пристигна SKODA Rapid Spaceback – новиот градски заводник

Оваа зима и македонските возачи ќе можат со своите семејства да уживаат во патувањето и зимскиот одмор со новиот автомобилски убавец ŠKODA Rapid Spaceback, благодарение на генералниот импортер за ŠKODA - „Porsche Macedonia“.
Датум: 18 дек 2013
, Автор:

Кои кандидати влегоа во финалето на „X Factor Adria“?

Вчеравечер се одржа нова фаза од шоуто „X-Factor Adria“, наречено „Куќите на судиите“ во кои се претставија дванаесет учесници од кои поминаа само шест.
12