Кои кандидати влегоа во финалето на „X-Factor Adria“?

Кои кандидати влегоа во финалето на „X Factor Adria“?

Вчеравечер се одржа нова фаза од шоуто „X-Factor Adria“, наречено „Куќите на судиите“ во кои се претставија дванаесет учесници од кои поминаа само шест.

Кои кандидати влегоа во финалето на „X-Factor Adria“? Кои кандидати влегоа во финалето на „X-Factor Adria“?

Во оваа епизода момците беа во домот на Емина Јаховиќ, а девојките кај Кики Лесендриќ. Покрај тоа што мораа да им бидат ментори и домаќини, судиите имаа тешка задача, да одберат по тројца кандидати кои влегуваат во финале. Следната епизода ќе бидат одбрани уште шест кандидати. Погледнете кои кандидати успеаја да поминат понатаму.

Александра Брковиќ

Тамара Милановиќ

Илма Карахмет

Лукијан Ивановиќ

Алекса Перовиќ

Харис Чато
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. nnnn Reply

  брковиќ*
  милановиќ*
  ивановиќ*
  цццццц …

 2. LEON Reply

  SAKAM ALEKSA PEROVIC DA SE VRATI VO X FACTOR

Остави коментар