21 јули 2015 | Кафе пауза

Скриена урбана геометрија на небото

Едни од најголемите центри во светот нудат една поразлична перспектива која го одзема здивот. Ова се фотографии од урбаните геометриски фигури кои се исцртуваат на небото кога ќе ја кренете главата нагоре.
Датум: 21 јул 2015

Трикови за нанесување кармин кои секоја жена треба да ги знае

Се чини дека секојдневно дознаваме нови техники за шминкање од професионалните шминкери, но и трикови за правилно нанесување на шминката.

Дали сте близу до изневерување? 16 знаци дека флертувате со опасност

Под изневерување не се подразбира само физичкото неверство. Не мора да го изневерите партнерот на интимен начин, но тоа не значи дека вашето однесување е верно.

17 мисли кои ви поминуваат низ главата додека вашите родители се обидуваат да изгледаат кул пред вашите пријатели

Тие не сакаат да изгледаат старомодно пред нашите пријатели, па додека се тие кај нас, нашите родители кажуваат некои интересни шеги. Секако, вие не мислите дека тоа е смешно.

Летни пресврти: Кој хороскопски знак ќе ви го разгори љубовниот живот?

Новите познанства кои лесно прераснуваат во страсни љубовни авантури ќе изобилуваат во текот на ова лето, па токму затоа погледнете што ве очекува и вас...

Прекрасна уметност: Овој артист црта на лисја со остатоците од утринското кафе

Тој со помош на едноставно црно кафе создава магија врз необично платно - лисјата.

Во овој неверојатен подводен ресторан можете да вечерате покрај морскиот свет

Ентериерот е инспириран од подводната околина и морскиот свет кои се претопени во секој детаљ од дизајнот.

Неверојатни здравствени придобивки од кромидот

Ако го подготвите на вистинскиот начин, тој може да стане најмоќниот природен лек за голем број болести.

Како да носите црни модни комбинации за време на летото?

Црните комбинации можат убаво да изгледаат и на 30+ степени доколку ги разбиете со само еден посветол детаљ (на пример, накит или чевли).

Ако се одлучивте за депилација под пазувите, тогаш добро е ова да го знаете

Во текот на летниот период најголем „проблем“ ни претставуваат пазувите, бидејќи треба да водиме сметка за влакненцата кои се појавуваат после бричењето.