Забавни и креативни илустрации направени од зрна кафе

Забавни и креативни илустрации направени од зрна кафе

Лив Бурандеј, артистка од Филипините, секојдневно ги изненадува своите следачи на Инстаграм со забавни и креативни илустрации направени од зрна кафе. Таа создава интересна уметност која кога ќе почнете да ја гледате, едноставно нема да можете да престанете. Оваа серија била инспирирана од сериозната лубов кон кофеинот на нејзиниот татко. Погледнете дел од одлично завршената работа на Лив…

Забавни и креативни илустрации направени од зрна кафеБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар